Jdi na obsah Jdi na menu
 


PSH

19. 10. 2007
Kdo by neznal pražské seskupení PSH (Peneři Strýčka Homeboye)? Dnes již velmi úspěšnou kapelu založil rapper Orion (narozen v roce 1976; oceněn Akademií populární hudby za rok 2005) roku 1993. Přesně na počátku hip hopové éry u nás.

Po několika demo nahrávkách, které stále kolují „někde“ na internetu, se kapela rozhodla roku 2001 vydat debutové album pojmenované Repertoár. Tehdy fungovali ve starém seskupení – Orion, Wladimir 518 (rapper a významný writer) a DJ Richard. Později roku 2003 je vystřídán DJ – usedá Mike Trafik, který v kapele působí dodnes. Peneři se v tomto období dostali hluboko do podvědomí posluchačů, zejména díky komerční verzi tracku Praha (feat. LA4), což zná jistě každý posluchač českého hip hopu. Mezi tím Orion a Wladimir 518 hostovali na různých albech CZ a SK scény až po Polsko – popularita stále stoupala. Orion se vydal na sólovou dráhu při které vytvořil dvě alba pojmenované Teritorium 1 a později druhé Teritorium 2. Ke konci roku 2005 seskupení PSH přišlo se zprávou o zahájení práce na nové desce. Netrvalo dlouho a v červnu 2006 vyšla zbrusu nová deska Rap´n´roll, která si posluchače získala díky hitům Parket, Rok PSH a Klubový Pravidla. Zde každý posluchač pocítí pokrok Vladimira 518, který má velmi povedenou „agresivní flow“. Co si budeme povídat – kapela PSH patří mezi jednou z prvních u nás a také nejznámějších. Rozhodně nepatří do starého železa, jak si mnoho kritiků myslí. Peneři mají stále co nabídnout a Rap´n´roll je důkazem toho, že jsou schopni přinášet i nové nečekané věci.

Orion
Nejstarší český rapper Vorel aka Orion je taktéž přezdívaný jako Papa Orion, jelikož je otcem naší scény a nezapomenutelným interpretem. Jak jsem již zmiňoval – narodil se roku 1976 v Praze a roku 2004 vydal první sólové album Teritorium, kde byla nejúspěšnější stejnojmenná skladba. Po roce vyšlo další album pojmenované Teritorium 2, které bylo taktéž poměrně oblíbené a zejména dobře prodávané. Dnes již tuto sérii uzavírá závěrečným sólovým albem ve formě remixu. Je to výběr té nejlepší tvorby s několika remixovými tracky. Dohromady se nabízí 18 skladeb a z toho jsou dvě nové (Co je doma to se počítá a Noční jezdec). Toto album je určeno pro opravdový skalní fanoušky nebo pro ty, kteří moc tvorbu Oriona neznají, či pro sběratele originálek. Mimo jiné se na album dostala nová reprezent skladba Chci slyšet svý jméno, která je k poslechu také na Markově albu Velmi nebezpečné známosti. Aktuálně byl natočen i videoklip na zremixovanou skladbu, kde se o remix postaral DJ Wich. Krom působení v PSH a na sólo deskách je i aktivním DJem. Když to shrnu – Orion si zaslouží respekt, je ikonou českého hip hopu.

Wladimir 518
 Působí v PSH již od samého počátku. Od dob alba Repertoár se výrazně zlepšil a lidi ohromuje svým poměrně originálním hlasem a hlavně dobrou flow. Má za sebou řadu featů a je zakladatelem známého a populárního labelu Bigg Boss. To byl rázný krok, jelikož cílem zmíněného labelu je „vytříbit“ českou scénu a zviditelnit tak rappery, kteří na to mají a vyprodukovat opravdu kvalitní alba. Prozatím se to daří.

Mike Trafik
Úspěšný a dokonale vytížený producent a DJ. Nezahalí a je zkrátka v jednom kole. Ať už dělá remixy postarších pecek nebo nových hitů, či se podílí na albech. Zvykem je, že zhruba každý rok vydá nový mixtape, což je určitě velkým přínosem. Pomáhá na albech ostatních členů PSH čili Orionovi a Wladimirovi 518. Hodně se zviditelnil vstupem do kapely PSH, kde se jen zlepšoval a výsledky jeho práce jdou nejlépe slyšet na albu Rap´n´roll.
zdroj:http://www.bigup.cz/
 

Náhledy fotografií ze složky CZ a SK scéna

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ahoj

(Venduš, 20. 4. 2013 16:54)

Ahoj , pěkný blogísek, jen tady je napsáno, že Vladimír 518 je s jednoduchým v a ne w, kdo to ma spatne?
http://freshspace.cz/rozhovor-vladimir-518/